Przejdź do treści

Kolejny wyjazd integracyjny już za nami – Jastrzębia Góra 2020

„Grupa Aktywnych” działająca w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie zorganizowała w dniach od 9 do 16 września 2020 r.  wyjazd integracyjno -wypoczynkowy dla swoich członków, osób niepełnosprawnych i ich rodzin nad Bałtyk, a konkretnie do Jastrzębiej Góry.  W wycieczce brało też udział  kilka osób spoza naszego Stowarzyszenia.  W drodze nad nasze morze zrobiliśmy dłuższy przystanek w Toruniu, gdzie zwiedzaliśmy i podziwialiśmy piękną i wyjątkową starówkę miasta Kopernika.

Sama Jastrzębia Góra przywitała nas piękną pogodą i mogliśmy, już od początku pobytu,  nacieszyć się słoneczkiem i pięknymi widokami nad samym morzem.  Mimo trudu kilkugodzinnej podróży,  większość nie przepuściła okazji,  aby już pod wieczór przywitać się z morzem i podziwiać wspaniały zachód słońca. W kolejnych dniach uczestnicy korzystali z siłowni, boiska,  spacerów na plaży oraz wszelkich innych atrakcji nadmorskiego kurortu, poprawiając w ten sposób swoją sprawność fizyczną. Podczas pobytu odbyła się także jednodniowa wycieczka do  Gdańska Oliwy, centrum Gdańska i Sopotu gdzie pod opieką przewodnika uczestnicy poznali historię i dzieje tych miast. Zorganizowano również wieczorek taneczny oraz ognisko przy muzyce.  Po tygodniu pobytu w Jastrzębiej Górze, mimo wyjątkowej sytuacji związanej z zachowaniem szczególnych środków higienicznych,  uczestnicy wrócili cali i zdrowi, z uśmiechami na twarzy, do swoich domów, czekając już na następny równie ciekawy wyjazd.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie dziękuje Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie za dofinansowanie w ramach Małych Zleceń do kosztów przejazdu autokaru z uczestnikami .