Przejdź do treści

WTZ 2017

WIGILIA WARSZTATOWA 2017

22 grudnia 2017 r. odbyło się w naszym Warsztacie tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali rehabilitacyjnej stanęły długie stoły nakryte białymi obrusami, zastawione wigilijnymi daniami. Wraz   z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy przedstawienie  bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem pani Agnieszki Marciniak  i pani Agaty Wojtysiak.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.


GALA 2017

1 grudnia 2017 roku w kinie „Przedwiośnie ” odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami uroczystości byli Urząd Miejski w Krotoszynie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Krotoszynie i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych  w Krotoszynie.

W ramach uroczystości odbyła się wystawa prac laureatów konkursu plastycznego „Żywioły”, jak również prezentacje artystyczne w ramach konkursu „Mój idol”.

Grupa artystyczna z WTZ Krotoszyn przygotowała wariacje muzyczno – słowną pod czujnym okiem pani Agnieszki Marciniak i zajęła 3 zaszczytne miejsce. Gratulujemy !!!

Niewątpliwie punktem kulminacyjnym był występ ubiegłorocznej laureatki Gali – Sabiny Robakowskiej.

Cała impreza zakończyła się wspaniałym poczęstunkiem, przy którym uczestnicy Gali mogli podzielić się wrażeniami.


KONKURS FOTOGRAFICZNY 2017

W konkursie fotograficznym „Spójrz na mnie inaczej’ organizowanym przez Stowarzyszenie „Ja też pomagam” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, zdjęcie pod tytułem „Być kobietą…” naszej koleżanki Kaliny zdobyło I miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!

Całą oprawą techniczną oraz poprowadzeniem Kaliny do zrozumienia istoty tematu zajęła się Pani Agnieszka Marciniak oraz Pani Agata Wojtysiak.


SPOTKANIE Z POEZJĄ 2017

10  października 2017 roku mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem „Miłość, przyjaźń, tolerancja” w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Nasi „warsztatowi poeci” skupili się głównie na uczuciu miłości  i z tej kategorii zaprezentowali wiersze. Nasz występ rozpoczął Rafał  „Hymnem o miłości” z I Listu Koryntian, a następnie wystąpiła Justyna Stachowiak  z wierszem „Piąty żywioł ”. Pani Agnieszka przedstawiła  „Dwoje Ludzieńków”  Bolesława Leśmiana, a następnie wysłuchaliśmy tego samego wiersza w wersji poezji śpiewanej , wykonanego przez zaprzyjaźnionego artystę. Niezwykle piękny wiersz do męża zaprezentowała Martyna Głodek, natomiast Arkadiusz Strzykała „ Karta z dziejów ludzkości” J. Tuwima, który  spotkał się z niezwykłym aplauzem publiczności.

Oprócz  naszego występu wiersze zaprezentowali uczniowie z ZSS w Krotoszynie, mieszkańcy DPS Baszków oraz podopieczni ŚDS Krotoszyn. Niewątpliwie główną atrakcją  była sylwetka lokalnej poetki – pani Małgorzaty Urbańskiej, która zaprezentowała swoje działa.

Na zakończenie wystąpił redaktor  „Życia Krotoszyna” Marcin Szyndrowski, który zaprezentował swoje wiersze przy akompaniamencie.


WYCIECZKA DO DARŁÓWKA 2017

W sierpniu grupa uczestników z naszego warsztatu udała na wycieczkę do Darłówka gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich
w Darłowie, bunkry z czasów II Wojny Światowej, korzystaliśmy ze słonecznych chwil odpoczywając na plaży. Płynęliśmy statkiem „Król Eryk I”, była również zabawa integracyjna na której wszyscy świetnie się bawili. Podczas zwiedzania Darłówka zajadaliśmy się pysznymi ptysiami J. Pogoda nam dopisała i żal było wracać do domu…


FESTYN RODZINNY 2017

Tuż przed urlopem wraz z terapeutami i naszymi rodzicami bawiliśmy się na warsztatowym festynie pod grzybkiem należącym do Bractwa Kurkowego w Krotoszynie. Było mnóstwo konkursów ,loteria fantowa i oczywiście pląsy przy muzyce. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla, przepysznych wypieków oraz przysłowiowej pajdy chleba ze smalcem.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku !!!


KURS FLORYSTYCZNY 2017

Od 31.05.2017 rozpoczął się w naszym Warsztacie Kurs Florystyczny organizowany przez Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu. Obejmuje on tematy z zakresu układania kwiatów, dekorowania kwiatami oraz ogrodnictwo.

Zajęcia odbywają się 3 x w tygodniu w Sali Konferencyjnej, należącej do Szkoły Muzycznej

i prowadzone są przez panią Roksanę Hernes.

Kurs obejmuje również zajęcia z doradztwa zawodowego,  które prowadzi pani Anna Baca oraz zajęcia z psychologiem – panią Joanną Sikorą.

Kurs skierowany jest do osób niepełnosprawnych w wieku 15-29 lat z terenu powiatu krotoszyńskiego nie uczących się, nieszkolących się  i niepracujących, biernych zawodowo osób bezrobotnych i długotrwale bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach zawodowych.

Kurs jest bezpłatny,  w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Kończy się egzaminem uprawniającym do zawodu florysty.


ZABAWA KARNAWAŁOWA 2017

W tym roku również postanowiliśmy kontynuować tradycję i bawiliśmy się na zabawie karnawałowej w Wilii Wawrzyniak w Perzycach. Jak widać na zdjęciach zabawa była wyśmienita, a prawdziwie imprezowy nastrój towarzyszył nam do późnych godzin wieczornych.