Przejdź do treści

Jak pracują uczestnicy terapii

UWAGA! Nowy cykl na naszej stronie. Od dziś będziemy publikować nie tylko prace naszych podopiecznych, ale także zdjęcia prezentujące etapy ich powstawania.

Pracownia Techniczna

W pracowni technicznej pracę są wykonywane przy wykorzystaniu kilku technik. Uczestnicy mają do dyspozycji wiele materiałów, które dają różnych efekt końcowy.

Pracownia Komputerowa

Kontynuując cotygodniowy projekt prezentowania naszej placówki, dziś zapraszamy do Pracowni Komputerowej 💻🖨️💿 Praca terapeutyczna w minionym tygodniu była dość zróżnicowana. Męska część Komputerowców zajmowała się wykonywaniem zaproszeń, podziękowań, pamiątek komunijnych oraz telegramów ślubnych. Prace zostały wykonane z niezwykłą precyzją, począwszy od projektu, aż do efektu finalnego. Każda z nich powstała zgodnie z uwzględnieniem wytycznych od naszych klientów, zachowując wszelkie walory estetyczne. Damska część ekipy wraz z terapeutką wykonywała zdjęcia powstałych prac, które zostały umieszczone w foto książce oraz w mediach społecznościowych. Oprócz prac na zlecenie, uczestnicy uzupełniali Sprawozdania z Treningu Ekonomicznego, rozliczając paragony i faktury oraz kserowali potrzebne w tym celu dokumenty. Ostatnim, ale równie ważnym zadaniem w tym tygodniu, było zmontowanie poprawionego materiału filmowego na kolejny już w tym roku konkurs filmowy – II Warsztat Film Festiwal w Lesznie. Film powstał przy współpracy z uczestnikami Pracowni Artystycznej, a na ostateczne wyniki konkursu będziemy musieli poczekać do końca maja 2025r. Nagrodą specjalną jest udział w Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja” w Koszalinie, więc…. trzymajcie kciuki 💪👍A jeśli chcecie nas poznać bliżej, zobaczyć jak wygląda nasza praca na co dzień to serdecznie zapraszamy do naszej placówki 😊

Pracownia Politechniczna

Pracownia Politechniczna to miejsce pełne pasji, kreatywności i nauki precyzji. Tworzy ją zgrany zespół: Kuba, Darek, Paweł, Łukasz, Mateusz, Mariusz. Każdego dnia pracujemy nad różnorodnymi projektami – od koncepcji po realizację.
Specjalizujemy się w szlifowaniu, malowaniu oraz przygotowaniu projektów graficznych, które następnie wycinamy z wykorzystaniem plotera laserowego. Dzięki temu łączymy nowoczesne technologie z tradycyjnymi technikami.
Dziś chcemy zaprezentować wyjątkową pracę Darka – kwietnik wykonany na specjalne zamówienie.

Pracownia Plastyczna

W tym tygodniu zapraszamy do Pracowni Plastycznej w której jest Alina ,Justyna, Wioleta, Łukasz,Tadeuszu i Rafał. Teraz jest to dla nas czas kiedy mamy dużo zamówień związanych z komuniami i nie tylko. Wykonujemy kartki, boxy, obrazy różnymi metodami, świeczki i stroiki . Alinka, Wiola i Łukasz wykonywali prace na zamówienia. W czasie pracy związanych z rękodziełem zachciało nam się poznawać tajniki z gotowaniem i pieczeniem tak nieraz nas nachodzi.

Pracownia Witrażu

W Pracowni Witrażu uczestnicy nabywają i doskonałą umiejętności w zakresie artystycznej obróbki szkła. Wykorzystują techniki artystyczne polegające na łączeniu elementów z kolorowego szkła , a także komponowania go z innymi materiałami. Rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię artystyczną, oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznymi narzędziami, jak np.: nóż do szkła, obłamywacze, szlifierka, lutownica. Zajęcia w pracowni kształtują umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność za powierzone obowiązki i narzędzia a także uczą racjonalnie wykorzystywać posiadane materiały. 🤗

Pracownia Aktywizacji Społecznej.

Pracownia aktywizacji społecznej to między innymi tworzenie prac metodą Decopuage. Uczestnicy wspólnie 🤝 działali na rzecz konkretnego zadania. Praca była podzielona etapowo. Na początku, konieczne było szlifowanie bazy zegarowej 🕐 oraz nawiercanie otworów pod mechanizmy zegarowe🔫🛠. Tak przygotowane bazy, były następnie pokrywane farbą akrylową 🖌. Etapem następnym było wykonanie techniką decoupage odpowiednie zdobienie bazy 🕔, serwetką oraz klejem z werniksem tworzącym powierzchnię wodoodporną 🖌. Tak wykonane zegary zostały pokryte lakierem o wysokim połysku ✨️. Prace etapowe oraz efekty końcowe można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Uczestnicy mogli poprzez takie zadanie kształtować umiejętności prawidłowego funkcjonowania w grupie 🤝👏🤝 działając na rzecz wspólnego zadania, wzajemnie się uzupełniając, mając przy tym poczucie odpowiedzialności za powierzone zadanie💪👊.

Pracownia Rękodzielnicza

U nas jak zwykle kolorowo. Niektórzy uwijają się przy pracach na zamówienie, inni uczą się wyszywania ściegiem krzyżykowym lub gobelinowym, jeszcze inni tworzą mozaiki. Jest to jednak czas, gdzie wykonujemy już różne prace wielkanocne i z tym wiosennym akcentem wszystkich pozdrawiamy.

Pracownia Gospodarstwa Domowego

W ramach zajęć w pracowni uczestnicy wraz z terapeutką Iwoną przygotowywali dla nas ciepły kapuśniaczek. Wspólnie kroili ziemniaki, kiełbasę, podsmażali ją, szatkowali kapustę i doprawiali zupę do smaku. Kolejnego dnia zaproponowali nam sałatkę makaronową. Po zrobionych zakupach, kroili ogórki, paprykę, żółty ser, szynkę i por. Ugotowali makaron i podali wyśmienitą sałatkę.

Pracownia Artystyczna

DZIŚ Z WIZYTĄ W PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ.

Grupa w minionym tygodniu przygotowywała się do nagrywania filmu dokumentalnego, który weźmie udział w konkurcie Festiwalu Filmowego FilmON w Krakowie.

Pierwszy etap przygotowań to wspólne czytanie regulaminu, tworzenie scenariusza, wybieranie muzyki-burza mózgów.

Grupa zdecydowała, że film będzie o tematyce tanecznej, pokażemy w nim kila stylów a do projektu zaprosimy również uczestników z innych pracowni.

Dziś zaprezentujemy jedną z bohaterek filmu- Anettę, która w projekcie pokaże swoją pasję do baletu.

Uczestniczka ćwiczyła układ z panią Agnieszką, a koledzy i koleżanki z pracowni pomagali przy tworzeniu scenografii i strojów. W filmie zobaczymy również wypowiedzi uczestniczki na temat tańca, a rozmowę przeprowadził pan Adam z Pracowni Aktywizacji Społecznej.

Przed nami jeszcze wiele pracy.

Termin zakończenia prac nad filmem upływa na początku kwietnia. Za montaż odpowiada Pracownia Komputerowa. Trzymajcie za nas kciuki!!!