Przejdź do treści

WTZ 2019

FESTYN WARSZTATOWY

5 lipca 2019r. dokładnie tydzień przed urlopem wraz z terapeutami i naszymi rodzinami, bawiliśmy się na warsztatowym festynie, który odbył się pod grzybkiem należącym  do Bractwa Kurkowego w Krotoszynie.  Było bardzo radośnie i wesoło. Była loteria fantowa i oczywiście zabawa przy muzyce.  Nie zabrakło oczywiście jedzonka – kiełbasek z grilla, przepysznych wypieków oraz przysłowiowej pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem.


WYCIECZKA DO STOLICY

W dniach 26-28 czerwca 2019 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do stolicy naszego kraju czyli do Warszawy. Pierwszym naszym punktem było lotnisko im. Fryderyka Chopina tzw. Okęcie. Na tarasie widokowym mogliśmy podziwiać startujące i lądujące samoloty. Następnym tego dnia celem naszej wizyty była wizyta w siedzibie TVP.  Z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć „od kuchni” jak wygląda studio telewizyjne w którym nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie” jak również plan zdjęciowy, na którym kręcony jest serial „ Korona Królów”.  Udało nam się też spotkać znanych aktorów takich jak Piotr Szwedes, Jarosław Jakimowicz czy tez prezenter sportowy  Dariusz Szpakowski. Pojechaliśmy także na Starówkę, gdzie zwiedziliśmy Zamek Królewski. Po wyczerpującym dniu pojechaliśmy na bazę noclegową do Hotelu Confort w Pruszkowie. Kolejnego dnia celem naszej wizyty był Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy mogli popróbować swoich sił w różnych eksperymentach. Warszawska Starówka była kolejnym punktem naszej wycieczki tam poznaliśmy historię miasta oraz symbolu Warszawy – Syrenki. Ostatniego dnia naszej wyprawy był najstarszy Cmentarz Powązki, gdzie spoczywają szczątki znanych aktorów, pisarzy oraz wielu innych znanych osób, spacer po Warszawskich Łazienkach  oraz Sejm, który był ostatnim punktem naszego zwiedzania. Mogliśmy zobaczyć sale obrad, na której są uchwalane najważniejsze ustawy w naszym kraju. Pogoda nam dopisała i żal było wracać do domu…


PIKNIK W DORUCHOWIE

W środę 22 maja 2019r. kilkoro z uczestników z naszego Warsztatu wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Byrdziak i panem Adamem Stańczakiem, uczestniczyli w ,, Majówce”, zorganizowanej przez WTZ w Doruchowie. Na początku spotkania zostaliśmy przywitani słodkim poczęstunkiem, po którym rozpoczęliśmy wspólną zabawę przy muzyce. Podczas imprezy wzięliśmy udział  w konkursie na strój ,, Pani Wiosny’’, w  którym Martyna Głodek  zajęła 3 miejsce. Na ,, Majówce’’ czekało na nas również wiele konkursów i zabaw: układanie puzzli, sznurowanie buta na czas, rzut ringo, gra w bulle oraz mini mecz siatkówki, za które uczestnicy biorący w nich udział otrzymali nagrody.  Podczas spotkania zostaliśmy ugoszczeni również pysznym obiadem. Po całej uroczystości zadowoleni wróciliśmy do Krotoszyna.


ZABAWA KARNAWAŁOWA

21 lutego 2019 r. gościliśmy się w restauracji Leśniczówka na zabawie karnawałowej. Wszyscy w przyjemnym nastroju i poczuciem humoru bawiliśmy się przy muzyce zespołu „KORAL”.
Jak widać na zdjęciach zabawa była wyśmienita, a prawdziwie imprezowy nastrój towarzyszył nam do późnych godzin wieczornych.