Przejdź do treści

WYCIECZKA TURYSTYCZNO – INTEGRACYJNA LĄDEK ZDRÓJ CZERWIEC 2016

WYCIECZKA TURYSTYCZNO-INTEGRACYJNA

Piękno ziemi kłodzkiej miała okazję zwiedzić grupa 58 członków Stowarzyszenia w tym 34 osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz 24 opiekunów w dniach 10-12 czerwca 2016 r. Działanie zostało wsparte finansowo przez Urząd Miejski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.

Trzydniowy program wyjazdu obfitował w różnorodne atrakcje.

Kilkunastu śmiałków skorzystało z kolejki linowej, by stanąć na szczycie Czarnej Góry. Pozostali  aktywnie wypoczywali u podnóży góry, czemu wyjątkowo sprzyjał górski klimat oraz szereg szlaków  spacerowych w pagórkowatym i pociętym strumieniami terenie.  Wspaniałe okazy minerałów i kamieni z całego świata podziwiać było można w Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim.

Nie obyło się bez spacerów po parku zdrojowym w Lądku Zdrój, połączonych z degustacją naturalnych wód mineralnych. W drodze powrotnej do domu wyruszyliśmy na poszukiwanie złota  do Kopalni Złota w Złotym Stoku gdzie czekała na nas nie tylko spora dawka niezapomnianych wrażeń, ale także świetna porcja humoru, zabawy  i oczywiście wiedzy podczas podziemnego spływu łodzią, zwiedzania kopalni czy przejazdu podziemną kolejką. Nie zabrakło także chętnych na łowienie złota.

Wyjazd zakończyliśmy fascynującą i ekscytującą przygodą w Średniowiecznym Parku Techniki gdzie mieliśmy możliwość  poznania i wypróbowania przeróżnych średniowiecznych machin i wynalazków poruszanych pracą mięśni.

Mamy nadzieję, że wyjazd umożliwił nie tylko zwiedzanie niezwykle atrakcyjnych miejsc turystycznych w naszym kraju, ale był przede wszystkim promocją zdrowego stylu życia i aktywnych form wypoczynku wśród osób z niepełnosprawnościami.