Przejdź do treści

ŚWIĘTO OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ I JUBILEUSZ 20-LECIA STOWARZYSZENIA

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami połączono z Jubileuszem 20-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie. Z tej okazji w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie 2 grudnia 2016 roku zorganizowaliśmy wyjątkową galę.

Na uroczystość przybyło liczne grono gości – przedstawicieli starostwa i gmin z powiatu krotoszyńskiego oraz instytucji i szkół skupiających osoby niepełnosprawne. Licznie zgromadzili się członkowie Stowarzyszenia oraz osoby niepełnosprawnościami wraz z opiekunami.

Otwarcie gali poprzedził występ wokalny utalentowanych sióstr – Julii i Marysi Kozłowskich.

Głos zabrał Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie Paweł Kaczmarek który podczas  oficjalnego otwarcia uroczystości  dziękował wszystkim zaproszonym gościom, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym z opiekunami, za to że możemy wspólnie uczcić ten szczególny dzień.

W części oficjalnej nie brakowało życzeń i gratulacji.

Głos zabrali goście, gratulując i dziękując za 20-letnią, ciężką pracę na rzecz osób niepełnosprawnych Pawłowi Kaczmarkowi, prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Część konkursowa

W części konkursowej Szkoły i Ośrodki dla niepełnosprawnych z powiatu krotoszyńskiego na aktorskim poziomie prezentowały specjalnie przygotowane na tę okazję  programy artystyczne, a ich różnorodność była gwarancją świetnej zabawy, dobrego humoru.

 Nagrody dla wszystkich placówek biorących udział w konkursie artystyczno- scenicznym „SZUKAMY SIEBIE” zostały ufundowane przez Miasto i Gminę Krotoszyn.

Uroczystości towarzyszył wernisaż prac plastycznych na którym można było obejrzeć prac wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami w ramach konkursu „ MOJE MARZENIA”. 

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie otrzymali wszyscy uczestnicy tego konkursu. 

Pragniemy w tym miejscu wyrazić duże uznanie i podziw oraz podziękować wszystkich występujących za włożony trud i ciężką pracę oraz opiekunom za przygotowanie osób niepełnosprawnych, które zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Część Jubileuszowa

Obchody części jubileuszowej rozpoczęliśmy pokazem tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej z Klubu „OLIMP’ z Wrocławia.

Okazję do wspomnień mieli członkowie Stowarzyszenia podczas prezentowanej przez Prezesa Pawła Kaczmarka prezentacji multimedialnej z 20-letniej działalności Stowarzyszenia.

Uroczystość było okazją do  uhonorowania  instytucji za wieloletnie wspieracie działalność Stowarzyszenia oraz członków oraz  którzy wnieśli szczególne zasługi w Jego rozwój. Z tej okazji tytuł Honorowego Członka SnRDiON otrzymali: Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Pan Jerzy Wawrzyniak- Restauracja WAWRZYNIAK oraz Pani Leokadia Jerzak

Doceniliśmy wkład pracy wszystkich dotychczasowych członków działających w zarządzie i osób, które od początku aktywnie działały w stowarzyszeniu wręczając listy gratulacyjne, podziękowania i symboliczne drzewka szczęścia. 

Na wszystkich uczestników Gali czekał smaczny poczęstunek w przygotowanej kawiarence przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie.

Same pyszności i profesjonalna obsługa kelnerska – nad całością na najwyższym poziomie czuwała pani Mariola Kaczmarek.

Galę prowadzili: Katarzyna Nowacka i Jan Klupś.

Uroczystość została zorganizowana w partnerstwie z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury,  Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 3 w Krotoszynie oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej w Krotoszynie. Pomocą w organizacji uroczystości wsparli nas wolontariusze ze Wspólnoty „Wiara, Światło, Przemienienie” oraz fotograf Bartosz Blecha. Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zostały wsparte finansowo przez Miasto i Gminę Krotoszyn   oraz rzeczowo przez Powiat Krotoszyński.