Przejdź do treści

Nowy WTZ – nowy bus – Zaczynamy na „nowo”

11 października 2018 roku WTZ w Krotoszynie przywitał gości w osobach -Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON Panią Anne Skupień, Starostę Krotoszyńskiego Pana Stanisława Szczotkę, Burmistrza Krotoszyna Pana Franciszka Marszałka oraz Panią Danutę Grześkowiak Kierownika Działu PFRON w PCPR Krotoszyn a także księdza Proboszcza Dariusza Kowalek.

Uroczystość poświęcona oficjalnemu otwarciu nowej siedziby WTZ oraz nowemu autobusowi dofinansowanemu przez PFRON oraz samorząd powiatowy i samorządy gminne z naszego powiatu.

Autobus tak potrzebny uczestnikom terapii, pomógł zorganizować przewozy uczestników terapii. Cieszymy się że jest, bo nasz poprzedni autobusik pieszczotliwie zwany „Dziadkiem” wyjeździł już 750 tys km i należy mu się emerytura.

Nowa siedziba – tymczasowa siedziba jest ładna, w nowym stylu ale ciasna. Po rezygnacji z podziału WTZ na dwie placówki i przywożeniu uczestników z Łagiewnik do Krotoszyna w naszym nowym WTZ jest teraz 60 uczestników.

Czekamy na remont budynku zamkniętego po pożarze. Liczymy na pomoc ze strony PFRON w dofinansowaniu tego remontu oraz władz samorządowych aby po powrocie do starej siedziby nasze warunki do prowadzenia terapii były lepsze.

Teraz cieszymy się tym co mamy, nowy duch, nowa organizacja sprzyja atmosferze panującej w WTZ. Nie myślę już o tym co by było gdyby nie te budynki w których teraz jesteśmy. Codziennie mijam uśmiechnięte twarze uczestników i jest to dla mnie największy powód do zadowolenia z Pracowników WTZ, Członków Stowarzyszenia oraz największy powód do podziękowań dla tych którzy nam pomagali w ogarnięciu działań po pożarze czy to fizycznie czy poprzez wsparcie finansowe.

Dziękuje
Paweł Kaczmarek